Як зберігати насіння?

Якщо ви знайшли нове насіння і не можете не купити його, а до сезону посадки ще пів року, чи на ринку з нагоди закінчення сезону великі знижки, а садити рослину можна лише через рік, то в пригоді стануть поради цієї статті.

Правильно організоване зберігання та упаковка насіння допоможе захистити ваші знахідки та гарантувати життєздатність на час посадки. Якщо зберігання короткострокове (до 2 років), то це не вартуватиме вам багатьох зусиль. У такому разі, варто слідкувати за температурою, освітленням, вологістю та шкідниками.

Порада 1: підтримуйте прохолодні умови.

Оберігайте насіння від попадання прямого сонячного проміння в прохолодному місці, що має стійку температуру. Це може бути холодна шафа, підвал або кімната на північній стороні вашого будинку, яка залишається прохолодною протягом року.

Порада 2: підтримуйте сухі умови.

Тут важливу роль грає упаковка для насіння. Якісний матеріал берегтиме від вологи, а покриття водонепроникним лаком гарантує сухість насіння. Перевірити чи достатньо сухе насіння можна декількома способами: якщо насіння можна розщеплювати наполовину або розтирати під напругою, воно, ймовірно, досить сухе для зберігання, але якщо воно згинається, чи зминається, його слід підсушити. Це зробити можна в духовці на аркуші паперу за температури не вище 38 градусів.

Все, що необхідне насінню для проростання — достатня кількість води та сприятлива температура. Щоб воно не пустило пагонів, слід забезпечити сухість приміщення.

Порада 3: захист насіння.

Виберіть місця для зберігання, де немає шкідників. Скляні банки, металеві контейнери чи дротяна сітка можуть надати додаткового захисті насінню.

Порада 4: купуйте якісний продукт.

Якщо насіння не життєздатне, то як би бережно ви б не зберігали його, результат буде низький, або ж й взагалі відсутній.


Порада 5: маркуйте упаковки.

Якщо на фасувальному пакеті не вказана дата виготовлення, вкажіть дату самі. Так ви будете знати, який пакетик брати першим на посадку.

Порада 6: слідкуйте за освітленням.

Світло - останній основний чинник, який вплине на тривалість зберігання насіння. Для зберігання насіння, важливо заблокувати все світло і підтримувати в повну темряву. Це легко можна досягти, зберігаючи насіння в товстих паперових упаковках/конвертах або непрозорому контейнері.

Упаковка оптом продається на сайті компанії «Флора Прес». Виготовлена з якісного матеріалу та покрита водонепроникним лаком, вона забезпечить довге та якісне зберігання насіння. А до того ж, фасовочні пакети «Флора Прес» відрізняються своїм привабливим зовнішнім виглядом.